Bir gaye bir amaçla çıktık bu yolculuğa. Evet, her uğraşı her meslek değerliydi ama eğitim, öğretmenlik ayrı bir mesuliyet ve sevinç kaynağı idi. Bir öğrencinin yüreğine dokunmanın ona bir şey katmanın mutlulukların en güzeli olduğunu bilerek çıktık bu yola.

2012 yılında karı koca iki edebiyat öğretmeninin kız öğrenciler için en iyisini dileyerek kurdukları Sinerji Eğitim Kurumları 2015 yılında Temel Kız Lisesi, 2017 yılında Anadolu Kız Lisesi ile alanını genişleterek ama yola çıktığı amaçlardan hiçbir şey eksiltmeden yoluna devam etti. Milli ve manevi değerlerle donanmış başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmek için tüm gücüyle çalışmalarını sürdüren Sinerji, kısa zamanda üniversite sınavlarındaki başarılarıyla öğrencilerini hayallerine kavuşturan bir okul olarak şampiyonların okulu oldu. Türkiye 23. sü, Türkiye 94. sü, Türkiye 583. sü gibi birçok derece ile mezun ettiği öğrencileri Türkiye’ nin en iyi üniversitelerine yerleştirdi. Başarının, akademik başarıyla birlikte ahlaki ve manevi gelişimde olduğuna olan inancımızla eğitim programımızı oluşturduk.

İnandığı yolda azimle, gayretle yürüyecek genç nesillerle; bayrağını, milletini ve insanlığı daha iyi yerlere taşıma gayretindeyiz. Dünyaya örnek olacak mutlu ve başarılı kız öğrenciler için tüm heyecanımızla gayretlerimizle çalışıyoruz. 2021/2022 Eğitim Öğretim dönemi itibariyle bünyemizde Kız Ortaokulumuzu açarak 5. Sınıftan itibaren kız öğrencilerimize özel kolejimizde tamamı kadın personel ve öğretmen kadromuzla huzurlu ve memnun velilerin; mutlu ve başarılı öğrencilerin okulu olmaya devam edeceğimizi ümit ediyoruz. 

Sizleri de 5. Sınıftan itibaren Sinerji ailesinde görmek ister, en yakın zamanda Sinerji Kız Kolejimize bekleriz.