Sinerji Kız Kolejinde Sınavlara Hazırlık

9. sınıftan itibaren yapılan Lise öğrencilerimiz için üniversite hazırlık mantığına uygun eğitim sistemimizle öğrencilerimizin ahlaki ve sanatsal yönünü güçlendirdiğimiz gibi akademik yönlerinde geliştirmekte ve iyi bir temel üzerine üniversite hazırlık çalışmalarını kurmaktayız.

11.Sınıftan itibaren Yoğunlaştırılmış Üniversite Hazırlık Programı Uygulanmaktadır.

11. Sınıf öğrencilerimiz artık üniversite hazırlıkta kritik sürece girdikleri için artı dersler ve etütlerle, yarıyıl kampları ve yaz kamplarıyla üniversite hazırlıkta iyi bir temel oluşturma programları uygulanmaktadır. Normal 11. Sınıf ders programı ve ders öğretmenlerine artı olarak üniversite hazırlık programı anlatılan ek ders öğretmenleri ile çalışmaları yapılmaktadır.

12.Sınıf öğrencilerimiz günde 10 saat haftada 6 gün yoğunlaştırılmış hazırlık programıyla hedeflerine daha da yaklaşmaktadır. Öğrencilerimize uygulanan birebir rehberlik programları ve takipleriyle eksikleri sürekli gözlenmekte bu eksiklerin giderilmesine yönelik çalışmalar titizlikle yapılmaktadır.

Ortaokul öğrencilerimiz için sınavlara hazırlık süreci;

5. sınıfın ilk dersiyle başlayan sınav sistemine uyumlu akademik programımız tüm ortaokul sürecimizde devam etmekte ve gerek rehberlik gerekse akademik gelişim sürecimiz yakın takip edilerek öğrencilerimizin sınavlara tam bir şekilde hazır olmaları en ince ayrıntısına kadar planlanmaktadır.

7. sınıfta da artan bir sınav hazırlık süreci 8. Sınıfta yoğunlaşmakta ve öğrencilerimizin tüm eksikleri tespit edilerek giderilmesi için ek etüt ve çalışmalar yapılmaktadır. Sinerji öğrencisi için sınavlara hazırlık süreci danışmanıyla birlikte yol almaktan ve ilerlemekten ibarettir. Danışmanlarımız rehberliğinde huzurlu bir hazırlık süreci başarıyla buluşmaktadır.

Üniversite Hazırlıkta Veli Rolü

Öğrencilerimizin başarısı ve yıl boyu devam etmesi gereken motivasyonlu çalışma düzenleri için velilerimizle son derece bilgi ağı güçlü bir iletişim kurulmaktadır. Öğrencilerimizin durumu günlük, haftalık ve aylık olarak velilerimize iletilmekte, öğrencilerimizin ev düzenleri ve çalışma sistemleri anlık gözlem altında bulunmaktadır.

  • Birçok yayından yararlanma ve deneme olma fırsatı
  • Tecrübesi olan bayan öğretmen kadrosu
  • Bireysel öğrenci rehberliği ve veli iletişimi

Sinerji’ de başarı bir gelenektir.