Kız Ortaokulu

İletişim

SİNERJİ KIZ KOLEJİ

Okula Kabul Sınavı

Akademik gelişim, manevi gelişim ve sosyal gelişim anlayışının benimsendiği bir ortamda geleceğe güvenle hazırlanın.
Sinerji Kız Ortaokulu

Sinerji Kız Koleji, Başakşehir ve Kayaşehir’in kesiştiği Bahçetepe Hobi Bahçeleri’nde, doğayla iç içe bir konumda yer alan özel bir kız kolejidir. 2012 yılından itibaren, butik eğitim anlayışıyla Anadolu Kız Lisesi ve Kız Ortaokulu olmak üzere iki kademeyle hizmet vermektedir. Okul, modern teknoloji ile donatılmış sınıflar, geniş spor ve dinlenme alanları ile öğrencilere konforlu bir eğitim ortamı sunar. Kadın personel ve öğretmen kadrosuyla güvenli bir ortam sağlayan okul, öğrencilerin bireysel gelişimlerine önem verir, danışmanlık sistemi ve üniversitelerle iş birlikleriyle kariyer planlamalarını

Sinerji Koleji Kız Ortaokulu, öğrencilerine Bahçetepe Hobi Bahçeleri’ndeki yeşil ve huzurlu kampüsünde, butik eğitim anlayışıyla, kişiye özel dikkat ve yenilikçi öğrenme yöntemleri sunar. Öğrenciler, tamamı kadın olan deneyimli öğretmen ve personel kadrosuyla akademik başarıların yanı sıra manevi ve sosyal gelişimlerini de destekleyen bir ortamda eğitim alırlar.

5. sınıftan itibaren başlayan sınavlara hazırlık sürecimiz, öğrencilerimizin akademik, ahlaki ve sanatsal yönlerden güçlenerek üniversiteye hazırlanmalarını amaçlar.

Erken yaşta başlayan yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimimizle, öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmelerini sağlıyoruz. Deneyimli öğretmen kadromuz ile dil eğitimini kişiselleştirerek, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası platformlarda rekabet edebilir düzeye gelmelerine katkıda bulunuyoruz.

Karakter eğitimimiz, öğrencilerimizin sevgi, şefkat ve toplumsal değerlere dayalı bir anlayışla yetişmelerini hedefler. Tarihi ve kültürel mirasımızdan ilham alarak, öğrencilerimizin ahlaki ve manevi donanımlarını güçlendiriyoruz.

Uygulamalı ve yaşayarak öğrenme modelimizle, öğrencilerimizin toplumsal yaşamda olumlu davranışlar sergilemelerini, evrensel değerleri benimsemelerini ve insani mükemmelliğe ulaşmalarını hedefliyoruz. Kulüp faaliyetleri ve sosyal projeler ara