Kurucu Mesajı

İletişim

SİNERJİ KIZ KOLEJİ

Sinerji'yi Keşfet

Akademik gelişim, manevi gelişim ve sosyal gelişim anlayışının benimsendiği bir ortamda geleceğe güvenle hazırlanın.
fatih 2 scaled

Sinerji Kız Koleji, kız evlatlarının irfanının cemiyetin istikbali açısından önemli olduğunu, her milletten ve inanıştan ailelerin kız çocuklarını güvenle okula gönderebilmesi, hayrı dünya üzerinde hâkim kılmak, öğrencilerimizin yalnızca akademik gelişimlerini değil, dünya ve ahiret hayatlarının temellerini sağlamlaştırıp örnek birer şahsiyet haline gelmelerini temin etmek amacıyla kurulmuştur. Zira eğitim, sadece akademik başarıları değil, aynı zamanda vatanseverlik, saygı, dürüstlük ve adalet gibi temel değerleri de içermektedir.

Şahsiyetin tezahürleri ile karakter inşası arasında önemli bir ilişki vardır. Öğrenciye kazandırılacak her doğru davranış, onun karakterinde olumlu etkiler oluşturur. Bu anlamda bizler, öğrencilerimizin akademik başarılarını önemserken, gönüllerini de Kur’an-ı Kerim ve Peygamber sevgisiyle doldurup onların erdemli birer birey olarak yetişmeleri için okullarımızda Değerler Eğitimi çalışmaları yapmaktayız.

Öğrencilerimizin karakterlerinin belirli değerler ışığında şekillenmesini önemsiyoruz ve bahsi geçen programımızla öğrencilerimize inançlarına bağlı, Kur’an-ı Kerim kültürüne vakıf, vicdan sahibi ve merhametli, çalışkan, vatanını seven, toplumun ortak değerlerini geliştiren, başarılı ve erdemli bireyler olma niteliklerini kazandırmayı hedefliyoruz.

Erdemli nesillerin yetiştirilebilmesi ve onların tüm topluma örnek olabilmesi, global dünyanın gerçeklerini takip etmeyi ve bilimsel olarak yetkin olmayı da gerektirir. Bu sebeple, akademik yetkinliğin hayati bir mesele olduğu günümüzde öğrencilerimizin en kaliteli eğitimi alabilmeleri için her biri kendi alanında yetkin ve kız çocuklarımızın duygusal dünyalarıyla empati kurabilecek kadın öğretmenlerimizle çalışıyoruz. Bununla amacımız, kız çocuklarımızın zihinsel ve ahlaki gelişimlerine katkı sağlamak ve onlara örnek teşkil edecek kaliteli bir eğitim kadrosu sunmaktır.

Öğrencilerimizin temel insani değerlere sahip olması meselesinden yola çıkarak üzerinde durduğumuz bir başka temel konu ise, yabancı dil eğitimidir. Bu doğrultuda öğrencilerimize, yabancı dil becerilerini geliştirecek uzman bir kadro ve alınacak eğitime göre düzenlenmiş görsel, işitsel kaynakların yanı sıra, dijital platformlar ve çeşitli materyallerle desteklenen zengin bir eğitim imkanı sunuyoruz.

Özetle, manevi ve ilmi eğitimde mükemmelliği arıyoruz. Bahsi geçen yolculuğumuz da siz değerli velilerimizin ve öğrencilerimizin desteğiyle devam edecek. Sinerji Kız Koleji olarak bizler, geleceğin parlak, erdemli, toplum değerlerine bağlı, akademik olarak yetkin, ahlaklı, mutlu ve başarılı nesillerini yetiştirmeye devam edeceğiz.

YAZI

EĞİTİMDE SİNERJİ

Sinerji Kız Koleji, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra karakter ve değer gelişimlerine de odaklanan, bütüncül bir eğitim anlayışı sunar.